Урок
читання
для
учнів 1 класу
Закріплення звукового
значення букви „Фф”. Опрацювання тексту
«Жирафи» .
Середня
загальноосвітня школа №2
м.Новомосковська
Дніпропетровської обл..
Учитель початкових класів
Спеціаліст першої категорії
Чокан
Тетяна Миколаївна
- Діти, до нас прийшла поштою посилка з Африки. (На посилці надруковано – учням 1 –а класу )
класу дізналися про неї багато цікавого та хоче подивитися та послухати як працюєте на уроці, як умієте читати, як правильно сидите, тримаєте руки . Ось я посаджу її на цьому місці, щоб все ій було видно.
Тема. Закріплення звукового
значення букви Фф. Опрацювання тексту
«Жирафи» .
Мета: закріпити знання учнів про букву «Ф», «ф»,та її звукове значення; вдосконалювати вміння
звуко-буквеного аналізу слів; формувати уміння розповідати, пояснювати, одержувати
із тексту та ілюстрації нові знання; диференціювати навчання окремих учнів з
вищим рівнем - виразно читати текст.
Розвивати: пізнавальний
інтерес, логічне образне мислення,спостережливість,вміння порівнювати.
Виховувати: любов до
тварин,заохочувати до читання книжок.
Обладнання: ілюстративний
матеріал, презентація, музичний супровід, фішки.
Тип уроку: комбінований .
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Вступна бесіда вчителя.
-Діти, добрий день починається
з гарного настрою, веселої усмішки, корисних справ. Тож усміхніться мені,
усміхніться один одному. У наш клас сьогодні завітали гості. У народі кажуть: „
Добрий гість – господареві радість”. Тож давайте ми з вами, як господарі цього
класу гарно привітаємося з гостями.
Здоров’я
доброго й міцного
ми вам бажаємо щиро.
Тепла і сонечка ясного
Терпіння мудрості і миру.
-
А
тепер, діти, сідаємо і починаємо працювати.
1. Вправа «Мікрофон».
-
Скажіть,
яким на вашу думку буде наш урок?(Цікавим,пізнавальним.)
-
Скажіть,
а якими ви маєте бути на уроці? (Активними, уважними, слухняними, старанними, швидкими
...)
-
Я
сподіваюсь, що урок пройде цікаво, а це залежить від вашої активності,
уважності, творчості.
-
Працювати
ми будемо під таким гаслом:
Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будем…
-
А
як, ви мені зараз скажете, прочитавши слова – блискавки. Ви готові
сфотографувати слово? Налаштуйте свої оченята! (Вчитель демонструє слово «Швидко»
на окремому листку, діти читають, вчитель прикріпляє листок до дошки.
Аналогічно прикріпляє слова «Дружно», «Вміло»).
I.
Повторення вивченого матеріалу.
1.Гра”Істинне чи хибне .”
-
Діти,
тепер приступаємо до роботи.Недавно з математики ми вивчили висловлювання.
-
Пригадали?
Які є висловлювання? (Істинні, хибні)
-
То
ж вперед, часу не гаймо,
Нашу гру розпочинаємо.
1) В українській мові є шість
голосних звуків (І)
2)Буква «Ь» позначає завжди
приголосний звук (Х)Чому?
(ь знак пом’якшує
попередній приголосний)
3)Буква „ Ф” позначає приголосний
дзвінкий звук. ( Х)
-Чому?
- Давайте поставимо долоньку
вимовте його. (Перешкоду між губами та зубами розриває струмінь повітря,
утворюючи шум. Якщо подати голос, то вийде
дзвінкий [В]. Так який звук? Приголосний, глухий,
твердий.
2.Розвиток артикуляційного апарату.
Щоб гарно приготуватись до
роботи, ми з вами потренеруємо свій ротик та горлечко
1. Давайте
повторимо розучену на минулому уроці скоромовку.
Фрукти
корисні усім-
І
дорослим і малим.
Файні
будуть щоки
Від
фруктових соків.
-
А які ще скоромовки знаєте?
2. Вправа
„Пеньок”(Читання сусід-сусідові)
-
Знайти слово, що відрізняється однією буквою.
ФОРМА
ФОРМА
ФЕРМА
ФОРМА
ФОРМА
ФЕРМА
ФОРМА
ІІІ. Вивчення
нового матеріалу
1.Прихід казкового героя.
- Діти, до нас прийшла поштою посилка з Африки. (На посилці надруковано – учням 1 –а класу )
- Африка..Африка..А що ж це за
країна така екзотичка?
Давайте з’ясуємо
значення слова („екзотична”-незвичайна, тому і незвична.)
- Що ж знаєте про Африку? (Тепла країна, живуть
незвичайні тварини, екзотичні – такі як
і країна екзотична.)
- А що ще ?
(Африка – країна, в якій завжди тепло та вона є місцем
знаходження багатьох тварин.)
- А як ви думаєте, далеко знаходиться Африка
від нашої країни?
- Ось подивіться
на глобус, зменшену модель нашої планети.
- На якому уроці
ми вже зустрічалися з назвою країни Африка?( На уроці образотворчого мистецтва,
аплікацію екзотичних тварин виконували.)
- Але відкрити
ми посилку зможемо лише тоді, коли відгадаємо загадку та дізнаємося хто ж це за гість.
Дуже довга в неї шия.
І
смугаста, як у змія.
Вушка ріжками
стирчать
Довгі ніжки кудись мчать.
Ця
тварина вище всіх.
2. Оголошення
теми та мети уроку
- Отож, жирафа приЇхала з далеку недарма. Вона хоче, щоб
учні нашого
класу дізналися про неї багато цікавого та хоче подивитися та послухати як працюєте на уроці, як умієте читати, як правильно сидите, тримаєте руки . Ось я посаджу її на цьому місці, щоб все ій було видно.
- А хто ж така жирафа ?
(Жирафа – найвища у світі тварина.)
- А що ще знаєте?
(Забарвлення шкіри у коричневі плями.)
3.Довідкове
бюро.
- Отож, працюючи над проектом „Тварини” група учнів, яка
вивчала
екзотичних
тварин, підготувала цікаву інформацію
про жирафу. Зараз група дослідників
Ангелінка та Даша познайомить нас із нею та
з творчими
поробками.
1) Жирафа - ця
тварина живе в Африці,вввжається найвищою твариною в
світі. Зріст
сягає близько 6 метрів. (Виріб із пшона)
2)
Улюблена їжа жирафи - крони акацій та інших дерев, кущів.
Високий зріст дає змогу тварині здалеку помічати наближення хижаків та
здобувати собі їжу. (Малюнок жирафи)
4.Робота над
словами жирафа, Африка.
Перед нами 2
екзотичні слова жирафа ,Африка.
-Давайте попрацюємо з ними.(поділ на склади ,вимова
звуків)
- Назвіть однакові звуки(и,р,а,ф)
5.Хвилинка
милування (Відео «Африка» -дод.№1)
- Діти, уважно перегляньте відео .
- Тож кого ви бачили на відео?
Дихальні вправи
- Встаньте , плечі відведіть назад.
1.
„Святкові кульки”. До свята потрібно підготувати повітряні кульки. Секундний видих. Надуємо кулі.
Робимо глибокий вдих через ніс і плавно видихаємо повітря через рот, надуваючи щоки.
2. Секундний видих. Зробити глибокий
вдих носом, і на одному плавному видиху прочитати словникові слова з
дошки:Африка, екзотична,жирафа..
ІV. Робота за Букварем
1. Первинне ознайомлення з текстом (читання вчителя)
- А зараз я прочитаю текст, а ви уважно його
послухаєте та скажете, що нового, що не було у фільмі ви дізналися з тексту.
Отож, відкриваємо наші букварики на сторінці
134 називається твір «Жирафи». Ставимо пальчики і слідкуємо за мною.
2. Порівняння з
фільмом
3. Словникова робота
Зоопарк - заклад для утримання в неволі диких тварин з метою спостереження за ними.
Найвищими – вище
за них немає.
-
Діти, прочитаємо ці слова.
-
Як ви зрозуміли ці слова?
Фіз.хвилинка
Учні:
Знає
добре буква кожна, що хворіти їй не можна .
І тому
на фіззарядку всі побігли без оглядки.
Вчитель:
Діти
до нас на урок завітала буква Ф, давайте спробуємо показати її своїм тілом.
Починається
зарядка.
Буква Ф гукає збоку.
Всім
узяти руки в боки!
Буква
„еф” на довгій ніжці
пострибала по доріжці.
4.Різновиди читання
1.
Читання „ланцюжком”.
2.
Читання „луною” за вчителем
3.
Читання 1-го аб. Читає краса нашого класу –дівчата.
Читання
2-го аб. Читає гордість, мужність нашого класу- хлопці.
4. Читання „Одне одному в
парі”( 4 абзац)
5. Гра «Диктор телебачення». Вам потрібно читати, але періодично
відривати погляд, щоб подивитись на глядачів, як диктор на телебаченні.
6. Порахувати питальні реч., окличні,
речення, в кінці яких ставимо крапку.
– Діти,
знайдіть в тексті слова, які починаються з букви Ж. – Жирафи, Жирафа, живуть.
- Знайдіть і прочитайте слова, в яких є звук [ф]. (Жирафи, Африка)
7. „Вибіркове читання”.
-
Знайти у тексті речення.
1)
Прочитайте речення про те, що робить Жирафа, щоб не впасти коли спить.
2) -
Де живуть жирафи?
8. Робота за змістом.
- Чому
жирафа може дістати листок з будь- якого високого дерева?(Тому, що довга шия та
язик)
-
Хто може стати між передніми ногами жирафи?
9. Гра „ Читає Незнайко”.
Я
читаю речення, а ваше завдання проконтролювати, чи прочитала я його правильно, а
для цього потрібно відшукати його в тексті і прочитати без помилки.
1)
Жирафи – найнижчі
(найвищі ) тварини у світі.
2)
Спить жирафа лежачи (стоячи).
5. Складання розповіді за малюнком.
-
Давайте розглянемо малюнок.
- Кого
бачите на малюнку? (Маму та маленького жирафу).
- Де
вони знаходяться? ( На природі).
-
Якого кольору шкіра у них, порівняємо дорослого жирафу та малого. А що для себе
нового дізналися з малюнка? (Про
забарвлення жирафів та побачили маленького жирафу).
V. Робота над текстом «Жарт»
1. Підготовча робота
- Що люди роблять в зоопарку?
- А хто був у зоопарку?
2 Диференціація
навчання. Читання тексту «Жарт» учнями, які добре читають.
-
Хто пішов до зоопарку? ( Федько)
-
Кого він вперше побачив у зоопарку?
-
Чому зрадів Федько?
VІ . Підсумок уроку.
- Про яку тварину ми сьогодні читали текст?
- Що нового ви сьогодні дізнались про жирафа?
- Наш урок закінчився! Сподобалося
жирафі на уроці .
Працювали ви дружно, старанно,
І тепер почуєте в кінці,
Що у нашім 1 –а класі
Діти – просто молодці!
- Ой щось мені хоче сказати жирафа на
ухо.
Діти, а жирафа хоче у вас
запитати. Як ви вважаєте , чи стали краще читати -як диктори?
-
От
зараз подумайте,якщо стали краще читати,то помістіть маленьких жираф в
Африку,якщо ні - то залиште у холодному
нашому краї.
Немає коментарів:
Дописати коментар